
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1 mm |
| Width | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 370 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 600 mV |
| Accuracy | 1.6 °C |
| Threshold Voltage | 3.08 V |
| Operating Supply Current | 150 nA |
| Quiescent Current | 150 nA |
| Max Supply Current | 500 nA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Undervoltage Threshold | 3.08 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.126 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.003 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 3243
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47534
Ext.Price$0.47534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47534 | $0.47534 |
| 10 | $0.34283 | $3.42830 |
| 25 | $0.30949 | $7.73725 |
| 50 | $0.29007 | $14.50350 |
| 100 | $0.27187 | $27.18700 |
| 300 | $0.25692 | $77.07600 |
| 500 | $0.24280 | $121.40000 |
| 1000 | $0.23425 | $234.25000 |
| 3000 | $0.22399 | $671.97000 |
| 5000 | $0.21373 | $1068.65000 |
